Przeskocz do treści

Godzina Kodowania

Godzina Kodowania organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej cieszy się w naszej Szkole dużą popularnością. W tym roku trwała ona w dniach 4-10.12.2017r. Uczniowie na lekcjach zajęć komputerowych/informatyki pod czujnym okiem swoich nauczycieli układali kody z bloczków, rozwiązywali łamigłówki z bohaterami doskonale im znanymi z różnych gier i bajek. Wszyscy z wielką pasją, zaangażowaniem i radością – ucząc się przez zabawę - przystąpili do tego rodzaju zajęć. Kodowanie to nauka logicznego myślenia i świetna zabawa. Najwspanialsze jest to, że można w niej uczestniczyć przez cały rok, indywidualnie lub w grupie uczniów. Umiejętności nabyte podczas programowania są przydatne na zajęciach z innych przedmiotów i ważne w przyszłej  pracy zawodowej.

Renata Smoczyk