Przeskocz do treści

Wróżby w bibliotece

zobacz galerię wydarzenia

Na każdego kto 30 listopada odwiedził bibliotekę szkolną czekała miła niespodzianka. Przy okazji wypożyczeń można było sobie powróżyć. Dobrymi wróżkami były: Julia Guzenda, Hanna Witaszak, Anastasiia Yefremenko oraz Judyta Trzaskowska z klasy 6d. Dzieci miały do wyboru następujące wróżby: kram z marzeniami, serduszka
z imionami, zawody oraz kolory.  Dużą popularnością cieszył się „Kram z marze-niami”. Spośród ponad stu wróżb można było wylosować m. in.:  Spotkasz się z autorem cyklu „Magiczne drzewo”.  Napiszesz książkę dla dzieci, która będzie się cieszyć dużą popularnością. Wymyślisz program komputerowy, który stanie się hitem. Spotkasz się z trenerem reprezentacji Polski w piłkę nożną, Adamem Nawałką. Będziesz prowadzić blog modowy. Zdobędziesz biegun północny i południowy. Wydasz tomik poezji dla dzieci. Weźmiesz udział w podróży dookoła świata. Zjesz pizzę we Włoszech. Wystąpisz w programie Masterchef.
Dzieci wychodziły z biblioteki z uśmiechem na twarzy. Niespodzianka była udana.
W związku z andrzejkami bibliotekarze polecają lekturę książek:
Agnieszka Stelmaszyk „Upiorne andrzejki” | Wojciech Śliwierski „Andrzejki”.
Pierwsza pozycja przeznaczona jest dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Wróżenie z fusów, lanie wosku i chichocząca chata…
W andrzejki wszystko jest możliwe. Nawet jeśli chłopcy stroją sobie żarty, a dziewczynki mają tego powyżej uszu.
Druga pozycja zawiera obszerny wybór wróżb andrzejkowych, w tym zupełnie nieznanych, rozbudzających ciekawość i chęć poznania ludowej tradycji.
Na pewno warto z nich skorzystać w przyszłym roku.

Wioletta Kasprzyk
Anna Heigelmann