Przeskocz do treści

Wojewódzki Konkurs Historyczny | etap szkolny

Z. Szelińska z "Krótka historia Polski"

9 listopada 2017 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Test konkursowy składał się z 34 pytań, z zakresu starożytności, średniowiecza i czasów nowożytnych. Uczniowie musieli odpowiadać na pytania dotyczące chronologii historycznej, religii, kultury, wykazać się umiejętnościami pracy z mapą, źródłem historycznym, i ikonografią.
W konkursie brało udział 7 gimnazjalistów: Wiktoria Furmańska z klasy IIIa, Ewelina Juskowiak z klasy IIIc, Adam Boroniec z klasy IIIs, Miłosz Gościniak z klasy IIIs, Kacper Juskowiak z klasy IIIs, Dawid Lisiewicz z klasy IIIs, Bartosz Opieliński z klasy IIIs.
Najwięcej  punktów  uzyskali: Ewelina Juskowiak, Dawid Lisiewicz i Bartosz Opieliński. Niestety, nikt nie otrzymał wystarczającej liczby punktów, aby przejść
do etapu rejonowego konkursu.

Violetta Rydian