Przeskocz do treści

Rekolekcje szkolne

zobacz galerię wydarzenia

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” pod takim hasłem odbywały się rekolekcje szkolne dla klas 1-6 w dniach od 22 do 24 listopada br. Rekolekcje w szkole prowadziła siostra Augustyna Król, dominikanka pochodząca ze Środy, a obecnie pracująca Broniszewicach koło Pleszewa w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry Dominikanki. Siostrze towarzyszyli: Justyna wolontariuszka z DPS oraz jego mieszkańcy Andrzej i Daniel. 

W kościele nauki rekolekcyjne głosił ksiądz Maciej Kubiak, proboszcz z parafii pw. św. Marcina w Wilkowicach.
W czasie rekolekcji zwrócono uwagę dzieci na imiona, które noszą. Każdego z nas Pan Bóg zna i wie doskonale, jacy jesteśmy. Daje nam Ducha Świętego, ale musimy się na niego otworzyć i umieć odczytać jego znaki. Dzieci brały udział w różnych dramach, które organizowali prowadzący, mogli wejść w role różnych osób np. zwykłego człowieka, anioła i złego ducha czy też orkiestrę.
Dzieci w czasie tych dni wykonały różne prace związane z tematem rekolekcji. Serca ze swoim imieniem i zdjęciem, witraże z Duchem Świętym czy też księgę klasową,
w której zawarte były imiona i zainteresowania dzieci. Starsi uczniowie wykonali także plakaty, które miały reklamować 7 darów Ducha Świętego.
W ostatni dzień rekolekcji uczniowie klas 1 i 2 w Średzkiej Kolegiacie uczestniczyli
w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a pozostałe klasy we Mszy Świętej. Uczniowie podziękowali siostrze Augustynie oraz jej towarzyszom za przygotowanie i popro-wadzenie nas w tym szczególnym czasie. Słowa podziękowania prowadzącym wyraziła także dyrektor szkoły Jadwiga Wieland, która także złożyła życzenia imieninowe ks. Januszowi Śmiglowi, proboszczowi parafii kolegiackiej.
Dla całej społeczności szkolnej, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, był to czas zatrzymania się i refleksji.

Damian Borowski