Przeskocz do treści

Święto Niepodległości w SP2

zobacz galerię wydarzenia
zobacz galerię wydarzenia

Narodowe Święto Niepodległości Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystości zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się w piątek, 10 listopada 2017r., w hali sportowej.
Akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie reporterzy przeprowadzili sondę uliczną, dotyczącą wiedzy społeczeństwa polskiego na temat faktów związanych z Dniem Niepodległości naszego państwa.

Na tle scenerii ruin zniszczonej Warszawy uczniowie klas IV-VI przypomnieli o tym, aby na co dzień pamiętać o naszej historii, kulturze i postawie patriotycznej. Społeczność szkolna wysłuchała także pieśni patriotycznych zespołu wokalnego pod kierunkiem Pani Anety Gościniak miedzy innymi: „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Miłość i nadzieja”. Nie zabrakło również efektownych układów tanecznych. Uroczysty charakter święta podkreślały stroje galowe uczniów oraz rozety biało – czerwone noszone w tym dniu przez całą społeczność szkolną.
Na zakończenie Pani Dyrektor Jadwiga Wieland podkreśliła znaczenie Święta Niepodległości, przytoczyła wiersz Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” i zachęciła młodzież do wzięcia udziału w uroczystościach lokalnych.

Maria Łażewska, Elżbieta Nowik