Sprawozdanie z Konkursu Recytatorskiego

foto z: https://www.facebook.com/mbpsrodawlkp

7 listopada2017r. w Bibliotece Publicznej im. R.W. Berwińskiego
w Środzie Wlkp. odbył się XXXVII Konkurs Recytatorski.
Celem konkursu była popularyzacja literatury polskiej, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz kształtowanie wrażliwości literacko- językowej.
W konkursie wzięło udział 169 dzieci. Przesłuchania odbyły się w siedmiu grupach wiekowych.

Tematy konkursu: „W krainie poezji Wandy Chotomskiej”- dla uczniów klas I-III
„W krainie gdzie wszystko może się zdarzyć”- dla uczniów klas IV-VII. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników konkursu. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe
i pamiątkowe dyplomy.

Wyniki naszych uczniów:
W tym roku świetnie zaprezentowali się najmłodsi uczniowie. Troje z nich stanęło na podium.

III miejsce-Franciszek Trzmiel |  klasa Ia
II miejsce- Wiktoria Dolata |  klasa IIb
III miejsce- Amelia Pawlak |  klasa IIId
Wyróżnienia otrzymali:
Anna Walczak | klasa Id
 Wiktoria Zawitaj | klasa Id
Marta Fludra  | klasa IIb
Piotr Szymkowiak | klasa IIb
Antoni Łukaszewski  | klasa IIa
Maria Kubisiak  | klasa VIe
Gabriela Zandrowicz | klasa VIc

Gorąco dziękujemy uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w  Bibliotece Publicznęj im. R.W.Berwińskiego. Zwycięzcom  gratulujemy. Wszystkim życzymy  sukcesów w  kolejnych edycjach Konkursu Recytatorskiego.

Monika Grzeszczak i Małgorzata Haremska