Przeskocz do treści

Spotkanie z panem burmistrzem – podsumowanie wymiany szkolnej

W środę 8 listopada grupa młodzieży z naszej szkoły udała się do pana burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego. Uczestnicy wymiany szkolnej chcieli podziękować za wsparcie udzielone przy organizacji spotkań, które odbyły się w 2017 roku i wręczyli pamiątkowe zdjęcie.
Pan burmistrz pogratulował młodzieży, że pielęgnuje współpracę między miastami partnerski oraz rozwija swoje umiejętności językowe. W bieżący roku uczniowie dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Środzie Wlkp. oraz Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży pojechali w marcu do Kralup oraz gościli we wrześniu swoich rówieśników z Czech i Niemiec w Środzie Wielkopolskiej. Następne spotkania odbędą się w przyszłym roku w maju w Hennigsdorfie oraz we wrześniu w Kralupach. Koordynacją wymiany szkolnej zajmują się germanistki: Anna Wnuk
i Agnieszka Wysocka.

Anna Wnuk