Przeskocz do treści

Sprzątanie Świata

Klasa 5b podczas porządkowania ulicy Ogrodowej
Klasa 5b podczas porządkowania ulicy Ogrodowej.

Jak co roku, w trzeci weekend września, w całej Polsce odbywa się finał akcji ekologicznej, będącej częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Zakończyła się właśnie 24. edycja akcji "Sprzątanie świata - Polska", tym razem przebiegająca pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce".
W tej ważnej, wspólnej lekcji poszanowania środowiska nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Nauczyciele przeprowadzili w klasach pogadanki, promujące działania na rzecz ochrony przyrody, m.in. efektywną segregację odpadów. Zwracali uwagę na konieczność ograniczania ilości śmieci wytwarzanych podczas codziennych czynności. Przypomnieli też,
w jaki sposób postępować z odpadami w szkole.
Jak co roku, zaakcentowaliśmy ten szczególny dzień również poprzez praktyczne działanie. Uczniowie, wyposażeni w worki i foliowe rękawice, z zaangażowaniem sprzątali najbliższą okolicę szkoły oraz wyznaczone ulice naszego miasta. Udział w akcji przypomniał wszystkim, że dbałość o środowisko jest codzienną powinnością każdego z nas.

Lidia Kaźmierczak