17.11.2017 | Spotkanie z sokolnikiem | klasy I

zobacz galerię wydarzenia    fot. Renata Osinska

W piątek 17 listopada  uczniowie klas pierwszych mieli okazję spotkać się z sokolnikiem panem Damianem Kwiatkowskim, który wraz ze swoimi sowami -  pójdźką, płomykówką czarną, puszczykiem europejskim i puszczykiem paragwajskim przybył do naszej szkoły. Gość zaprezentował uczniom charakterystyczne cechy ptaków drapieżnych oraz przybliżył pracę sokolnika.  Opowiedział jak należy dbać o zwierzęta, czego potrzebują do życia oraz czym się żywią. Zdradził sekrety oswajania i tresury  tych pięknych ptaków.  W specjalnej rękawicy chroniącej przed podrapaniem dzieci mogły potrzymać sowę. Dostarczyło to wszystkim niezapomnianych wrażeń. Największą atrakcją dla najmłodszych uczestników spotkania była możliwość pogłaskania  puszczyka oraz zrobienie z nim pamiątkowego zdjęcia.

Monika Spławska